04 stycznia 2021

FERIE Z MUZEUM. Ulicami Ełku

Ferie z Muzeum Historycznym w Ełku
„Ulicami Ełku”

W tym roku przygotowaliśmy dla Was zabawę z historią. Nagraliśmy 6 krótkich filmików z zagadkami dotyczącymi historii ełckich ulic, które będziemy udostępniać w wydarzeniu na FB kolejno: 4, 6, 8, 11, 13 i 15 stycznia.

NA CZYM POLEGA ZABAWA?

Waszym zadaniem po obejrzeniu filmiku będzie prawidłowe zlokalizowanie ulicy, o której mowa w nagraniu, udanie się na miejsce i… zrobienie tam zdjęcia.

W razie jakichkolwiek wątpliwości rozwiązania szukajcie w książkach, w Internecie czy podpytując np. rodziców bądź dziadków – a nuż dowiecie się czegoś ciekawego odnośnie.

Jedno jest pewne – wzięcie udziału w zabawie będzie znakomitą okazją do spaceru po najstarszych zakątkach Ełku, a co za tym idzie – do poznania historii własnego miasta.

UWAGA: Zachęcamy do podzielenia się zdjęciem w komentarzu pod filmikiem. Co więcej, wszystkim tym, którzy wezmą udział w zabawie i umieszczą swoje zdjęcia pod każdym z 6 nagrań (czyli odgadną lokalizacje wszystkich ulic), przygotowaliśmy drobne upominki.