Edukacja w muzeum

Ze względu na nadal panujące obostrzenia związane z rozwojem epidemii COVID-19 oraz brakiem pewności jak dalej będzie rozwijała się pandemia w Polsce, Muzeum Historyczne w Ełku przygotowało nową ofertę edukacyjną dla szkól i przedszkoli. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację staraliśmy się przygotować ją tak, aby była ona jak najbardziej elastyczna i spełniła oczekiwania Państwa Nauczycieli. Jesteśmy przekonani, że każdy z Państwa wybierze dla siebie najodpowiedniejszą formę zajęć.

Obok tradycyjnych lekcji i warsztatów muzealnych realizowanych w sali edukacyjnej
i na salach wystawowych naszego muzeum przy zachowaniu wszelkich obostrzeń i warunków bezpieczeństwa, proponujemy także Państwu możliwość zamówienia wyjazdowych zajęć muzealnych do szkół i przedszkoli. W nowym roku szkolnym 2020/2021 rozpoczynamy projekt MUZEUM NA WYNOS, w ramach którego edukatorzy muzealni przeprowadzą zajęcia edukacyjne na terenie szkoły.

Dodatkowo, istnieje także możliwość zamówienia zajęć z oferty edukacyjnej muzeum w formie online realizowanych na platformie Zoom. Po złożeniu rezerwacji dostaną Państwo link do zajęć, który rozesłać trzeba będzie wśród uczniów z klasy. Następnie już tylko spotkamy się wirtualnie.

Urozmaiceniem nowej oferty edukacyjnej naszego Muzeum, zapewne okaże się pilotażowy projekt comiesięczne spotkań online dla młodzieży, podczas których w trakcie otwartych lekcji muzealnych transmitowanych na żywo, poruszać będziemy tematy dotyczące historii Ełku i regionu.

Ponad to, chcemy także poinformować, że od października wznawiamy Sobotnie Poranki w Muzeum. Comiesięczne spotkania rodzinne, podczas których zapraszamy specjalistów z dziedziny historii oraz nauk pomocniczych i wspólnie rozmawiamy o dawnych dziejach miasta i Mazur. Wznowione zajęcia z cyklu Sobotnich Poranków w Muzeum każdorazowo, będą transmitowane online.

Rezerwacja zajęć na nowy rok szkolny 2020/2021 rusza już od 8 września, pierwsze lekcje i warsztaty realizować będziemy od 1 października.

Więcej informacji: Dział Edukacji, tel.:87 732 02 84,  www.muzeum-elk.pl, strona FB Muzeum Historyczne w Ełku.

*Dyrekcja zastrzega sobie prawo do zmiany cen biletów.

Więcej informacji:

Dział edukacyjno–organizacyjny
tel.: 87 732 02 84

Magda Szumska – Kierownik Działu
m.szumska@mhe-elk.pl

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/21

oferta

Lekcje on-line na kanale You Tube Muzeum Historycznego w Ełku

https://www.youtube.com/channel/UCpL6WWAciGxm62__wyIOTBQ