Światłem zapisane. Fotograficzna historia Ełku

Światłem zapisane
Fotograficzna historia Ełku

red. Jakub Knyżewski

Katalog wystawy „Światłem zapisane. Fotograficzna historia Ełku”

Opracowanie graficzne: Janusz Pilecki | VMA Wzorcownia

Wystawa „Światłem zapisane. Fotograficzna historia Ełku” prezentuje prawdopodobnie najliczniejszą grupę zabytków zgromadzonych w zbiorach Muzeum Historycznego w Ełku. Składają się na nią kartonikowe fotografie pierwszych ełckich fotografów, pocztówki czy też po prostu zdjęcia z rodzinnych albumów dawnych i obecnych ełczan. Spróbowaliśmy stworzyć za ich pomocą wielowarstwową opowieść o historii Ełku. Nasza wystawa nie rości sobie prawa do bycia „pełną” historią Ełku. Jest raczej mozaiką zbudowaną ze zbliżeń na wydarzenia i ludzi. Tak jak fotografia jest subiektywną kreacją nie przedstawiającą wiernie rzeczywistości, tak i wystawa „Światłem zapisane” jest jedynie stronniczym przeglądem dawnej rzeczywistości zapisanej na fotograficznych kliszach.

Tradycyjnie, wystawa nie powstałaby, gdyby nie hojni darczyńcy Muzeum Historycznego w Ełku. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Jackowi Rutkowskiemu, Markowi Buze, Towarzystwu Miłośników Ełku oraz panu Zbigniewowi Achramowiczowi.

Jakub Knyżewski/Muzeum Historyczne w Ełku

WYDANIE DWUJĘZYCZNE (polski, angielski)
Tłumaczenie: Agnieszka Sababady (angielski)
Format: 220×265