01 lipca 2020

Gra miejska „Zabytki w zgiEŁKu historii”

Gra miejska „ZABYTKI w zgiEŁKU historii” to propozycja Muzeum Historycznego na sezon letni zarówno dla młodszych, jak i tych starszych mieszkańców miasta oraz turystów odwiedzających Ełk wraz z dziećmi.

To innowacyjny, interaktywny sposób poznania miasta – jego historii, kultury, a także znanych mieszkańców.
Forma gry pozwala na aktywne oraz ciekawe spędzanie wolnego czasu latem. Łączy w sobie naukę i zabawę. Angażuje członków rodziny do współpracy, a przy tym pozwala na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Jest też doskonałym pomysłem na zorganizowanie czasu całym rodzinom oraz poznanie miasta przez turystów.

INSTRUKCJA

1.Przed Państwem gra „ZABYTKI w zgiEŁKU historii” składająca się z dwunastu zadań umieszczonych na poszczególnych kartach. Wypełniając je, gracz porusza się w miejskiej przestrzeni, która staje się planszą każdej rozgrywki. W przebieg gry wplecione zostały wydarzenia historyczne, legendy i postacie.

2. Karty gry można wypełniać, nie ruszając się z domu, jednak zachęcamy Was do aktywnego uczestnictwa i gry na terenie miasta. Letnia aura może okazać się doskonałym uzupełnieniem gry, a spacer w miejscach opisywanych w instrukcji da wrażenie uczestnictwa w historii miasta.

3. Zadania można wypełnić jednorazowo bądź rozłożyć sobie spacer po Ełku na kilka dni.

GRA do kupienia jest w kasie Muzeum Historycznego w Ełku.

KONKURS (zakończony)

Aby wziąć udział w konkursie z nagrodą, należy wypełnić Zgłoszenie udziału w losowaniu nagród „GRY MIEJSKIEJ 2020 r.” Muzeum Historycznego w Ełku (karta została umieszczona na ostatnich stronach gry) wraz z wypełnionymi kartami zadań i złożyć w Kasie Muzeum Historycznego w Ełku. Można je także przesłać w formie zdjęć bądź skanów drogą mailową na adres m.szumska@mhe-elk.pl.

Konkurs będzie trwać w sezonie letnim od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r., a jego rozstrzygnięcie nastąpi 30 września 2020 r. Rozlosujemy trzech zwycięzców spośród autorów poprawnie wypełnionych kart zadaniowych i zgłoszeń.

Konkursową grę można będzie w trakcie trwania konkursu pobrać i wydrukować ze strony internetowej MHE.