23 lutego 2024

Wykład otwarty: Mikołaj Kopernik – w zapisach archiwalnych

Muzeum Historyczne w Ełku
zaprasza na wykład otwarty:

Mikołaj Kopernik – w zapisach archiwalnych

Ks. prof. dr hab. Andrzej Kopiczko (dyrektor Archiwum Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie)

wykład w ramach wystawy „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele”

Termin: 29 lutego 2024 (czwartek), godz. 18.00
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku, ul. Wąski Tor 1 (Centrum Edukacji Muzealnej)
wstęp wolny!

Ks. prof. dr hab. Andrzej Kopiczko – dyrektor Archiwum Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie i wykładowca w Instytucie Historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Bada dzieje Warmii, stosunki wyznaniowe państwo-Kościół, problematykę mniejszości wyznaniowych i narodowych oraz losy duchowieństwa. Jest autorem 26 książek i około 600 artykułów, a także redaktorem licznych publikacji, w tym ostatnio pt. „Mikołaj Kopernik i Warmia. O pamięci regionalnej w 550. rocznicę urodzin i 480. śmierci”.

Informacja o pozostałych wykładach/spotkaniach w MHE (styczeń-czerwiec 2024): TUTAJ!