24 marca 2021

Otwarta lekcja muzealna online: Tradycje i zwyczaje ludowe związane z okresem Wielkanocy na Warmii i Mazurach

OTWARTE LEKCJE MUZEALNE ONLINE to nowa formuła zajęć edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Historyczne w Ełku.

Tradycje i zwyczaje ludowe związane z okresem Wielkanocy na Warmii i Mazurach

Zajęcia poświęcone zostaną zwyczajom ludowym związanym z okresem świąt Wielkanocnych na terenach przedwojennych (przed 1945) Mazur i Warmii, a poprowadzi je Magda Szumska (MHE).

Warto zaznaczyć, że zwyczaje wielkanocne na dawnych terenach mazurskich są bardzo różnorodne. Obok siebie mieszały się obrzędy kościelne z dawnymi jeszcze reliktami pogańskich wierzeń wiosennych… Więcej dowiecie się już w trakcie spotkania. :)

Termin: 31 marca 2021 r. | godz. 18.00

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy wejść na LINK
(lub skorzystać z aplikacji Zoom)
i wpisać dane dostępowe:

Passcode: 881287

Do udziału w spotkaniu zachęcamy przede wszystkim uczniów szkół ponadpodstawowych, ale również wszystkich zainteresowanych tematem.

Szczegółowe informacje:
Magda Szumska, kierownik Działu Edukacji