15 marca 2022

Colloquia Lenziana: Polska – Ukraina – Europa. Szansa na przełom we wzajemnych relacjach?

Dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku dr Rafał Żytyniec
serdecznie zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu

Colloquia Lenziana

Polska – Ukraina – Europa
Szansa na przełom we wzajemnych relacjach?

Termin: 18 marca 2022 (piątek), godz. 18.00
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku, ul. Wąski Tor 1
Wstęp wolny!

W dyskusji wezmą udział:

• Dr hab. Teresa Astramowicz-Leyk, prof. UWM, politolożka, Katedra Nauk o Polityce i Nauk o Bezpieczeństwie UWM w Olsztynie
  • Prof. dr hab. Robert Traba, historyk, politolog, Instytut Studiów Politycznych PAN w Warszawie
  • Dr Stefan M. Marcinkiewicz, socjolog, Instytut Nauk Politycznych UWM w Olsztynie

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza

O naszym cyklu:

Według Wikipedii mianem kolokwium określa się nie tylko egzamin w szkołach wyższych, lecz również spotkanie zwołane w celu przeanalizowania jakiejś problematyki. Colloquia Lenziana to inicjatywa Muzeum Historycznego w Ełku nawiązująca do drugiego znaczenia tego słowa. Zainspirowani postacią i sposobem odczytywania historii Ełku i Mazur przez Honorowego Obywatela naszego miasta Siegfrieda Lenza, pragniemy stworzyć forum, na którym będziemy mogli podyskutować na różne tematy dotyczące zagadnień z przeszłości i współczesności naszego regionu. Chcielibyśmy, by była to otwarta, a zarazem pojemna forma, przestrzeń dialogu o historii, nie stroniąca zarazem od tematów nurtujących nas obecnie.