12 sierpnia 2017

Wystawa Makiety Kolei Wąskotorowej

W najbliższy weekend tj 12-13.08.2017r Muzeum Historyczne w Ełku w godzinach 9-17 zaprasza wszystkich na wystawę makiety w skali H0e na terenie Ełckiej Kolei Wąskotorowej. Makieta, która będzie prezentowana odwzorowuje typowo polski klimat kolei wąskotorowej. Jest oparta na planie litery C o wymiarach 12m x 3m. Składa się z dwóch klimatycznych stacyjek – Soplicowo i Sadowo, przystanku Maki oraz dwóch pętli z lasem sosnowym i tartakiem, które kończą z obu stron makietę.

Twórcami makiety są Maciej Krysztowiak i Jarosław Ruszkowski. Oprócz makiety będzie także stoisko sklepu modelarskiego MLK Model z siedzibą w Toruniu, którego jest właścicielem jest Pan Maciej Krysztowiak. Będzie można kupić tabor w różnych skalach, akcesoria modelarskie i oczywiście zasięgnąć fachowej porady.