15 października 2021

Wykład otwarty MHE: Skarb monet z Ełku (ODWOŁANY)

Z przykrością informujemy, iż z przyczyn losowych wykład dr. Grzegorza Śnieżko nie odbędzie się w wyznaczonym wcześniej terminie – o nowym poinformujemy niebawem.

Muzeum Historyczne w Ełku
zaprasza na
wykład otwarty:

SKARB MONET Z EŁKU*
Wyniki analizy numizmatycznej

dr Grzegorz Śnieżko (Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk)

Termin: 21 października 2021 (czwartek), godz. 18.00
Miejsce: Muzeum Historyczne w Ełku, ul. Wąski Tor 1
wstęp wolny!

* Skarb odkryty w Ełku wiosną 2020 roku, uznany za Archeologiczną Sensację Roku 2020 w plebiscycie renomowanego czasopisma „Archeologia Żywa”. 681 siedemnastowiecznych monet odnalezionych przez Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Jaćwież” trafiło do Muzeum Historycznego w Ełku w czerwcu 2020 roku. W lutym 2021 roku otworzyliśmy wystawę „Skarb z ulicy Głównej”, w której wyeksponowaliśmy ponad 200 monet składających się na to znalezisko. Wśród nich: numizmaty polskie, pruskie, szwedzkie, cesarskie, duńskie i niderlandzkie. Orty, trojaki, szóstaki i szelągi, emitowane przez największych ówczesnych monarchów.