04 sierpnia 2022

Pociąg do Kultury: Monika Borzym

17 sierpnia (środa) odbędzie się ostatni w tym sezonie przejazd kolejką wąskotorową połączony z koncertem w Sypitkach!

POCIĄG DO KULTURY 2022

W programie:

PRZEJAZD kolejką:

• odjazd z Ełku do Sypitek | godz. 19.10
  • odjazd z Sypitek do Ełku | godz. 21.10

KONCERT | stacja Sypitki | godz. 20.00

MONIKA BORZYM
śpiewa stare piosenki

Koncert „Monika Borzym śpiewa stare piosenki”

Stare piosenki to wybór przedwojennych standardów jazzowych w wykonaniu charyzmatycznej wokalistki Moniki Borzym przy akompaniamencie gitarzysty Artura Gierczaka.

Stare piosenki to projekt muzyczno-literacki, który przybliża utwory dziś zaliczane już do dziedzictwa narodowego polskiej kultury XX wieku, a także określane mianem zarzewia rodzimego jazzu. Okazuje się, że piosenki mimo długiego życia nie straciły nic ze swojego uroku.

Na koncercie można będzie usłyszeć melodie autorstwa Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara, m.in.: „Pokoik na Hożej”, „Płyta z zadrą”, „Bezsenna noc”, „Bez śladu twa wielka miłość minie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak”, „Nikt tylko Ty” czy „Może tak może nie”.

Niespodzianka to współczesna kompozycja pt. „Takie ciało” specjalnie napisana dla Moniki Borzym przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego. Utwór stylistycznie nawiązuje do epoki jazzu i jest hołdem dla kobiecego ciała (które w każdym rozmiarze może być piękne) i znakomicie wpisuje się w akcję „ciałopozytywności”, którą Monika Borzym propaguje.

BILETY na POCIĄG DO KULTURY: 35 zł normalny | 20 zł ulgowy* | dzieci do lat 5 bezpłatnie

*dzieci i młodzież w wieku szkolnym, studenci, emeryci i renciści, kombatanci, weterani wojenni, osoby niepełnosprawne I i II grupy oraz inwalidzi (za okazaniem stosownej legitymacji)

Bilety do kupienia w kasie Muzeum lub online: TUTAJ!

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona!

Sponsorem Pociągu do Kultury została firma KOMA Sp. z o.o. Sp.k.