23 czerwca 2022

Pociąg do Kultury: LESKI

Już 6 lipca pierwszy w tym sezonie przejazd kolejką wąskotorową połączony z koncertem w Sypitkach!

POCIĄG DO KULTURY 2022

W programie:

PRZEJAZD kolejką:

• odjazd z Ełku do Sypitek | godz. 19.10
  • odjazd z Sypitek do Ełku | godz. 21.10

KONCERT | stacja Sypitki | godz. 20.00

LESKI

Leski, czyli Paweł Leszoski, muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero w czerwcu 2015 r. wydał w pełni autorską płytę SPLOT. Napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Jest również współproducentem krążka. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego, upraszczając, można określić mianem ambitnego alternatywnego popu.

Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN, bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę „Love&More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. Na swoim koncie ma również wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo, stanowiące część jej europejskiej trasy. 17 stycznia 2015 r. Leski zagrał koncert promujący album SPLOT w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki. Jego piosenki znalazły się na wielu listach przebojów, w tym również na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. 22 października 2015 r. Leski odebrał nagrodę MATEUSZ TRÓJKI w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 r. otrzymał nominację do FRYDERYKÓW w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W czerwcu tego samego roku wystąpił również w koncercie Debiutów na OPOLSKIM FESTIWALU.

Leski ma na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym”, instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu „Miłość” w reżyserii Anny Król. W sierpniu 2017 r. Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSÓW 2. W 2018 r. wydał drugi album MIŁOŚĆ. STRONA B.

SUPERSAM to trzeci album studyjny Leskiego, którego premiera odbyła się 11 czerwca 2021 r. Leski opisuje w tekstach codzienność, pokazując, że czasem w najbardziej zwyczajnych sytuacjach (np. podczas zakupów w sklepie) mogą rodzić się najgłębsze refleksje. SUPERSAM to intymny i szczery album, który jest efektem pandemicznych doświadczeń i przymusowej izolacji. Leski cały album stworzył w swoim domowym studio. Jest on nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również w całości za jego produkcję. Roi się w nim od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów utworów nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem, trochę jak we freestyle’u, tak by zachować charakter języka mówionego i jego żywą naturę.

w ramach „Pociągu” z Leskim zagrają:

• Robert Rasz – perkusja
  • Piotr Zalewski – bas, klawisze

BILETY na POCIĄG DO KULTURY: 35 zł normalny | 20 zł ulgowy* | dzieci do lat 5 bezpłatnie

*dzieci i młodzież w wieku szkolnym, studenci, emeryci i renciści, kombatanci, weterani wojenni, osoby niepełnosprawne I i II grupy oraz inwalidzi (za okazaniem stosownej legitymacji)

Bilety do kupienia w kasie Muzeum lub online (na 2 tygodnie przed danym koncertem): TUTAJ!

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona!

Sponsorem Pociągu do Kultury została firma KOMA Sp. z o.o. Sp.k.