21 kwietnia 2021

Otwarta lekcja muzealna online: „Cień nadziei, czyli o powstaniu w getcie warszawskim”

Muzeum Historyczne w Ełku
zaprasza na kolejną Otwartą lekcję muzealną online:

„Cień nadziei, czyli o powstaniu w getcie warszawskim”

Temat jest nawiązaniem do znanej książki autorstwa Israela Gutmana noszącej tytuł „Walka bez cienia nadziei”, będącej opowieścią uczestnika kwietniowych walk.

Zajęcia poprowadzi dr Agnieszka Witkowska-Krych (Instytut Kultury Polskiej UW)
– absolwentka kulturoznawstwa i hebraistyki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz socjologii w Collegium Civitas, doktor wiedzy o kulturze i religii na podstawie pracy dotyczącej opieki nad dziećmi w getcie warszawskim. Laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców w 2020 roku.
Prowadzi zajęcia z wiedzy o kulturze i historii kultury Żydów.
Zainteresowana szczególnie historią i kulturą Żydów warszawskich oraz ich wpływem na tożsamość miasta. Opublikowała szereg artykułów dotyczących życia i działalności Janusza Korczaka oraz prowadzonych przez niego instytucji  m.in. w „Zagładzie Żydów”, „Kwartalniku Historii Żydów”, „Tekstach Drugich”, „Pamiętniku Literackim” oraz „Almanachu Muzealnym”. Autorka książki „Mniej strachu. Ostatnie chwile z Korczakiem” uhonorowanej w 2019 roku Nagrodą KLIO w kategorii: varsaviana.

Termin: 28 kwietnia 2021 r. | godz. 18.00

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy wejść na LINK
(lub skorzystać z aplikacji Zoom)
i wpisać dane dostępowe:

Meeting ID: 929 2020 0275
Passcode: 467043

Do udziału w spotkaniu zachęcamy przede wszystkim uczniów szkół ponadpodstawowych, ale również wszystkich zainteresowanych tematem.

Szczegółowe informacje:
Magda Szumska, kierownik Działu Edukacji