31 sierpnia 2020

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021

Przedstawiamy ofertę zajęć edukacyjnych na rok szkolny 2020/2021.

Ze względu na nadal panujące obostrzenia związane z rozwojem epidemii COVID-19 oraz brakiem pewności, jak dalej będzie rozwijała się pandemia w Polsce, Muzeum Historyczne w Ełku przygotowało nową ofertę edukacyjną dla szkól i przedszkoli. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, staraliśmy się przygotować ją tak, aby była ona jak najbardziej elastyczna i spełniła oczekiwania Państwa Nauczycieli. Jesteśmy przekonani, że każdy z Państwa wybierze dla siebie najodpowiedniejszą formę zajęć.

Obok tradycyjnych lekcji i warsztatów muzealnych realizowanych w sali edukacyjnej i na salach wystawowych naszego muzeum (przy zachowaniu wszelkich obostrzeń i warunków bezpieczeństwa), w nowym roku szkolnym 2020/2021 rozpoczynamy projekt MUZEUM NA WYNOS, w ramach którego edukatorzy muzealni przeprowadzą zajęcia edukacyjne na terenie szkół i przedszkoli.

Dodatkowo istnieje także możliwość zamówienia zajęć z oferty edukacyjnej muzeum w formie online, realizowanych na platformie Zoom. Po złożeniu rezerwacji dostaną Państwo link do zajęć, umożliwiający uczestniczenie w spotkaniu wirtualnym, który należy rozesłać wśród uczniów z klasy.

Urozmaiceniem nowej oferty edukacyjnej naszego Muzeum zapewne okaże się pilotażowy projekt comiesięcznych spotkań online dla młodzieży, podczas których w trakcie OTWARTYCH LEKCJI MUZEALNYCH transmitowanych na żywo, poruszać będziemy tematy dotyczące historii Ełku i regionu.

Ponadto chcemy także poinformować, że od października wznawiamy Sobotnie Poranki w Muzeum, czyli comiesięczne spotkania rodzinne, podczas których zapraszamy specjalistów z dziedziny historii oraz nauk pomocniczych i wspólnie rozmawiamy o dawnych dziejach miasta i Mazur. Wznowione zajęcia z cyklu Sobotnich Poranków w Muzeum każdorazowo będą transmitowane online.

Rezerwacja zajęć na nowy rok szkolny 2020/2021 rusza już od 8 września, pierwsze lekcje i warsztaty realizować będziemy od 1 października.

Cena zajęć: 4 zł od uczestnika (opiekunowie za darmo).

*Dyrekcja zastrzega sobie prawo do zmiany cen biletów.

Więcej informacji:

Dział Edukacji

Magda Szumska – Kierownik Działu
m.szumska@mhe-elk.pl

Lekcje online dostępne na kanale YouTube Muzeum Historycznego w Ełku.