14 grudnia 2020

O POCZĄTKACH EŁKU I JEGO SYMBOLACH. Dyskusja o książce „Ełk. Herby i przywileje” – spotkanie promocyjne

Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz
Dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku dr Rafał Żytyniec

zapraszają na
spotkanie promocyjne:

18 grudnia o godz. 18.00

O POCZĄTKACH EŁKU I JEGO SYMBOLACH.
Dyskusja o książce „Ełk. Herby i przywileje”.

Prezentowany tom (TUTAJ można go kupić) inicjuje nową serię publikacji Muzeum Historycznego w Ełku pod nazwą „Bibliotheca Lyccensis”.
W serii tej ukazywać się będą ważne dla historii Ełku oraz szerzej – Mazur, Warmii i dawnych Prus Wschodnich – dzieła naukowe, literackie bądź publicystyczne.
Będzie ona stanowić otwartą, a zarazem pojemną formułę, przestrzeń dialogu o historii, nie stroniącą zarazem od tematów nurtujących nas obecnie.

W spotkaniu wezmą udział:

– dr hab. Marek Adamczewski, prof. UŁ (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Katedra Historii Historiografii i Nauk Pomocniczych Historii)
– Tomasz Andrukiewicz (Prezydent Miasta Ełku)
– dr Alicja Dobrosielska (Towarzystwo Naukowe Pruthenia)
– Sandra Ewers (Berlin)
– Jakub Knyżewski (Muzeum Historyczne w Ełku)
– dr hab. Krzysztof Kopiński, prof. UMK (Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katedra Archiwistyki i Zarządzania Dokumentacją)
– dr Andrzej Szymański (Ełk)
– dr Rafał Żytyniec (Muzeum Historyczne w Ełku)

Spotkanie odbędzie się online na platformie ZOOM (możliwość aktywnego wzięcia udziału w dyskusji) z jednoczesną transmisją na profilu Facebook Muzeum Historycznego w Ełku.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wejść na link: https://zoom.us/j/95370303874…
lub skorzystać z aplikacji Zoom
i wpisać dane dostępowe: