01 kwietnia 2022

Nowa publikacja Muzeum: Kolorowanka. Zabytki Ełku

KOLOROWANKA. ZABYTKI EŁKU

Nowa publikacja Muzeum – kolejna kolorowanka w naszej ofercie!

Pomysłodawczynią projektu, jakim było stworzenie kolorowanki edukacyjnej, jest Magda Szumska, kierownik działu edukacji Muzeum Historycznego w Ełku. Tworząc koncepcję tej publikacji, chciała sprostać wyzwaniu, jakim było połączenie tego, co kojarzy się głównie z rozrywką i sposobem na nudę, z tym, co daje wiedzę i większą świadomość miejsca, w którym żyjemy czy okazjonalnie zwiedzamy.

Kolorowanki potrafią dostarczyć wiele radości, a przy tym są nieocenioną pomocą w zajęciu dziecka, np. w podróży zabytkową kolejką. W tym przypadku stanowić mogą również świetną okazję do rodzinnego spaceru po Ełku tropem zabytków zamieszczonych w publikacji.

W środku kolorowanki znajduje się 12 ilustracji autorstwa Mileny Judyty Hościłło luźno inspirowanych archiwalnymi fotografiami wybranych zabytków Ełku. Te zdjęcia, jak i współczesne odpowiedniki danych kadrów, a także opisy danych miejsc, również zostały w niej zamieszczone.

Krótko mówiąc: POLECAMY! :)

Kolorowankę można nabyć w kasie Muzeum (ul. Wąski Tor 1) oraz w naszym sklepie internetowym na allegro, w cenie 15 zł za jeden egzemplarz.

Opracowanie merytoryczne, teksty: Magda Szumska
Ilustracje: Milena Judyta Hościłło