25 lutego 2021

Muzeum ponownie zamknięte!

(aktualizacja 14.04.2021) Z przykrością informujemy, że ze względu na wprowadzone nowe obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19 Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających od 27 lutego 2021 r. do odwołania.

Teren wokół Muzeum nadal pozostaje otwarty. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00, obowiązkowe jest jednak zakrywanie twarzy i nosa maseczką oraz zachowanie przepisowej odległości 1,5 m od siebie (ze zwiedzania zostają wyłączone wnętrza zabytkowych lokomotyw i wagonów Ełckiej Kolei Wąskotorowej oraz Park Odkrywców Kolei).

1. Zachęcamy do wirtualnego zwiedzania naszych wystaw, w tym aktualnej – „Skarbu z ulicy Głównej”.
  2. Zajęcia edukacyjne (aktualna oferta) odbywać się będą wyłącznie w trybie online. W trybie online możliwe jest również zwiedzanie i zamówienie zajęć edukacyjnych w ramach wystawy „Skarb z ulicy Głównej”. Ponadto przygotowujemy kolejne filmy edukacyjne.
  3. W formie spotkań online kontynuowana będzie również działalność popularno-naukowa Muzeum (o wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na stronie i w mediach społecznościowych Muzeum).
  4. Nasze publikacje można kupić zarówno w ełckich księgarniach, jak i w naszym sklepie na Allegro oraz na platformie Woblink (ebooki).
  5. Kontakt z administracją Muzeum: dzwonek przy wejściu do pomieszczeń biurowych (preferowany kontakt telefoniczny 87 732 02 83). Kontakt do poszczególnych Działów Muzeum: TUTAJ.
  6. Eksponaty przekazywane do zbiorów Muzeum poddane zostaną dwutygodniowej kwarantannie w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu.
  7. Muzeum wstrzymuje przyjmowanie rzeczy o dużych rozmiarach, a także w dużych ilościach na raz, co uniemożliwia ich bezpieczne przechowywanie przez okres kwarantanny.