muzealnicy czytają dzieciom
04 maja 2021

Muzealnicy czytają dzieciom!

Rozpoczynamy nowy cykl filmów, tym razem skierowanych do najmłodszych (choć i tych nieco starszych również zachęcamy do oglądania :)).

MUZEALNICY CZYTAJĄ DZIECIOM!

4, 11, 18, 25 maja oraz 1, 8 czerwca 2021 roku to terminy premierowych prezentacji kolejnych… bajek! Tak, bo to właśnie bajki, co istotne – mazurskie, będą bohaterem naszych nagrań. Wszystkie dostępne będą na naszym kanale na YouTube.

1 odcinek: „Zawody z diabłem” wg „Bajki mazurskiej o chłopie, co diabła oszukał” z „Kalendarza dla Mazurów na 1932 rok”

Źródło czytanej bajki: „Bajki Mazurskie” (Moja Biblioteka Mazurska nr 32), Oficyna Wydawnicza „Retman”, Dąbrówno 2019

Czytał: Jakub Knyżewski, specjalista ds. organizacji wystaw (MHE)

Realizacja nagrania: Magda Szumska, Marta Murzyn
Montaż: Marta Murzyn

2 odcinek: „Skrzynia w nagrodę” wg „Bajki mazurskiej (Pomocny kotek)” z „Naszego Światka. Dodatku do Gazety Mazurskiej” z 1930 r.

Czytał: Dariusz Jurczak, Edukator Parku Odkrywców Kolei (MHE)

Montaż: Marta Murzyn (MHE)

3. odcinek: „Kto pod kim dołki kopie…” wg „Kto pod kim dołki kopie… Bajka mazurska” z „Kalendarza dla Mazurów na 1933 rok”

Czytała: Magda Szumska, Kierownik Działu Edukacji (MHE)