
Lato w Muzeum. Wtorki na Kolejce: Tak się żyło w czasach PRL-u
FESTYN HISTORYCZNY
LATO W MUZEUM. WTORKI NA KOLEJCE 2022
pod hasłem:
TAK SIĘ ŻYŁO W CZASACH PRL-u
Termin: 5 lipca 2022 (wtorek), godz. 10.00-14.00
Miejsce: teren Muzeum Historycznego w Ełku
wstęp wolny!
W programie:
Wioska edukacyjna nawiązująca do historii PRL-u | grupa rekonstrukcyjna „Żywa historia – edukacja historyczna”, Michał Teodorowicz:
– Dom Partii – stanowisko „polityczne”, gdzie omawiamy absurdy ówczesnego systemu
– Poligon – zabawy ruchowe
– Podróże w PRL-u – pakujemy się na wyjazd. Co ówcześnie zabierano w drogę?
– Biuro paszportowe i „Oficer polityczny” prezentujący problemy z podróżowaniem za granicę
– Posterunek MO (Milicji Obywatelskiej)
– Dom z PRL-u – tu każdy uczestnik będzie mógł poznać warunki życia przysłowiowego „Kowalskiego”
Ponadto:
10.30 i 13.00 – oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie „Ełczanie w PRL-u. (Nie)opowiedziane historie”
11.00 – jazda drezyną na czas
12.00 – spektakl teatralny pt. „Czarne i Białe” | Teatr pod Orzełkiem
10.00-14.00 – warsztaty kreatywne dla dzieci:
– Zrób coś z niczego – wykonywanie biżuterii
– Czy PRL był czarno-biały – moja koszulka
– Bo każdy obywatel miał znaczek!
– Kapsle, zośka, wakacyjna wyprawa… gry i zabawy PRL-u
