konkurs
02 marca 2021

Konkurs historyczno-literacki pt. „Skarb z Ełku rozbudza wyobraźnię. Legenda o skarbie z ulicy Głównej”

Muzeum Historyczne w Ełku
zaprasza do wzięcia udziału
w konkursie historyczno-literackim:

„Skarb z Ełku rozbudza wyobraźnię.
Legenda o skarbie z ulicy Głównej”

MOTYWEM PRZEWODNIM KONKURSU jest XVII-wieczny skarb odnaleziony w hałdach ziemi wykopanych podczas remontu ulicy Wojska Polskiego w Ełku, który stał się bohaterem aktualnej wystawy czasowej MHE – „SKARBU Z ULICY GŁÓWNEJ”.

ZADANIEM KONKURSOWYM jest napisanie tekstu legendy nawiązującej do okoliczności powstania i ukrycia skarbu. Treść legendy powinna zawierać zarówno fakty historyczne, jak i elementy będące fikcją literacką.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku ma na celu m.in.: rozwijanie wiedzy uczniów o historii miasta i regionu, rozwijanie ich świadomego uczestnictwa w życiu miasta i współtworzenie przez nich jego dorobku kulturowego.

KONKURS KIEROWANY JEST do uczniów ełckich szkół podstawowych (kl. 4-8) i ponadpodstawowych.

• ATRAKCYJNE NAGRODY dla zwyciezców oraz nauczycieli/opiekunów merytorycznych!

Na prace czekamy do 15 kwietnia 2021 r.

REGULAMIN KONKURSU znajduje się na dole strony.

Szczegółowe informacje:

Magda Szumska – Kierownik Działu Edukacji