06 lutego 2023

Jego nie można nie znać! Leonardo da Vinci – „człowiek renesansu” – zajęcia edukacyjne do wystawy

MUZEUM HISTORYCZNE W EŁKU zaprasza na zajęcia edukacyjne
w ramach wystawy „Machiny Leonarda da Vinci”

Jego nie można nie znać!
Leonardo da Vinci – „człowiek renesansu”

Termin realizacji: 7-28 lutego 2023

Leonardo da Vinci był wybitnym malarzem, rzeźbiarzem, wynalazcą, architektem i filozofem. Nie bez powodu określany jest mianem ,,człowieka renesansu”. Wszechstronnie uzdolniony, nieustannie dążył do poszerzania swojej wiedzy.

Podczas spotkania przyjrzymy się dziedzinom, będącym w kręgu jego zainteresowań, takim jak: fizyka (mechanika, hydrotechnika, aerodynamika), architektura, anatomia, malarstwo.
Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zobaczyć efekty jego planów, notatek i rozmyślań, które udało się twórcom wystawy odtworzyć. Rozmowy o jego twórczości i życiu pozwolą stworzyć nam portret „człowieka renesansu”, a dzięki temu przybliżyć także filozofię epoki, w której przyszło mu żyć i tworzyć.

Zajęcia realizowane dla:

• grup przedszkolnych – 6 latki
  • uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych

Opłata: 5 zł od uczestnika, opiekunowie bezpłatnie
Zapisy: 87 732 02 84

Dodatkowo:

Oprowadzanie edukacyjne po wystawie „Machiny Leonarda da Vinci”

Grupy do 25 osób
wt.-niedz. 9.00-17.00