04 lutego 2020

Colloquia Lenziana, gość – prof. Robert Traba – 13.02.2020

Zapraszamy na Colloquia Lenziana.

Temat spotkania w lutym:

„Wschodniopruskość” – klucz do zrozumienia
XX-wiecznej historii regionu

Gość: prof. dr hab. Robert Traba,
(Instytut Studiów Politycznych PAN)

Prusy Wschodnie – przedmurze cywilizacji, kraina lasów ciemnych i jezior kryształowych, Heimat, Volk? Co stanowiło o istocie regionalnej tożsamości w okresie międzywojennym?

Mazurzy, wschodnioprusacy czy Niemcy – za kogo uważali się mieszkańcy Prus Wschodnich?

„Wschodniopruskość” prof. Roberta Traby to jedna z najważniejszych książek o XX-wiecznej historii regionu. Obszerne studium przynosi wyczerpujące odpowiedzi na postawione wyżej pytania. Bez tej książki nie sposób zrozumieć skomplikowanej historii regionu i ludzi niegdyś go zamieszkujących.

Dla wszystkich z Państwa chcących zapoznać się z książką prof. Roberta Traby, przygotowaliśmy pdf z jej najważniejszymi fragmentami. W celu jego otrzymania prosimy o kontakt mailowy na adres sekretariat@mhe-elk.pl

Zapraszamy na spotkanie z prof. Trabą.
Muzeum Historyczne
13 lutego 2020 (czwartek), godz. 18.00