20 listopada 2019

Colloquia Lenziana „Ełk/Mazury. Dziedzictwo obce czy oswojone?”

Zapraszamy na pierwsze spotkanie

COLLOQUIA LENZIANA.

– to nowy cykl spotkań,
które Państwo będziecie współtworzyć z nami.

Temat spotkania:

„Ełk/Mazury. Dziedzictwo obce czy oswojone?”

Zapraszamy na dyskusję przy kawie.

26 listopada 2019 (wtorek)

Muzeum Historyczne w Ełku

ul. Wąski Tor 1

Wstęp wolny

Według Wikipedii mianem kolokwium określa się nie tylko egzamin w szkołach wyższych, lecz również spotkanie zwołane w celu przeanalizowania jakiejś problematyki. Colloquia Lenziana to nowa inicjatywa Muzeum Historycznego w Ełku nawiązująca do drugiego znaczenia tego słowa. Zainspirowani postacią i sposobem odczytywania historii Ełku i Mazur przez Honorowego Obywatela naszego miasta Siegfrieda Lenza, pragniemy stworzyć forum, na którym będziemy mogli podyskutować na różne tematy dotyczące zagadnień z przeszłości i współczesności naszego regionu. Chcielibyśmy, by była to otwarta, a zarazem pojemna forma, przestrzeń dialogu o historii, nie stroniąca zarazem od tematów nurtujących nas obecnie, w której to nasz widz będzie miał decydujący głos w kwestii wyboru interesującej go problematyki. Będą to więc zarówno spotkania na określone tematy, dyskusje wokół zaproponowanych przez Państwa tekstów, jak i z ciekawymi ludźmi, którzy przy dobrej kawie i herbacie podzielą się z nami swoją wiedzą i sposobem patrzenia na Ełk, Mazury i Warmię oraz dawne Prusy Wschodnie.

Na nasze pierwsze spotkanie zapraszamy Państwa 26.11.2019 o godz. 18.00. Chcielibyśmy podyskutować na nim na temat: „Ełk/Mazury. Dziedzictwo obce czy oswojone?” oraz usłyszeć Państwa oczekiwania co do tematyki naszych spotkań w 2020 r.