02 listopada 2022

Andrzej Ziółkowski: Kobieta wobec sacrum – wernisaż wystawy i spotkanie autorskie

ANDRZEJ ZIÓŁKOWSKI: KOBIETA WOBEC SACRUM – WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII

Termin: 3 listopada 2022 (czwartek), godz. 17.30
Miejsce: Plac Solidarności (przy pomniku Michała Kajki)

Wystawa będzie czynna do 4 grudnia 2022.

Organizator: Fundacja Opcja Benedykta
Współorganizacja: Muzeum Historyczne w Ełku, Ełckie Centrum Kultury, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Patronat Honorowy Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina

SPOTKANIE AUTORSKIE z Andrzejem Ziółkowskim

Termin: 3 listopada 2022 (czwartek), godz. 18.00
Miejsce: Szkoła Artystyczna – ECK – ul. Armii Krajowej 21

Prowadzenie: Alicja Kulik, Fundacja Opcja Benedykta

Wstęp wolny!

Wystawa „Kobieta wobec sacrum” zabiera nas do świata wielkich religii. Bohaterki fotografii łączy pragnienie kontaktu z sacrum. Andrzej Ziółkowski pokazuje je w momentach głębokich przeżyć duchowych – żarliwej modlitwy, uniesienia duchowego czy próby zespolenia z Praźródłem. Zdjęciom towarzyszą teksty wybrane ze świętych ksiąg ich religii. I chociaż opowiedziane historie kobiet dzieli tysiące lat i tysiące mil, nie sposób nie zauważyć podobieństw doświadczeń ich losu.

Andrzej Ziółkowski jest z pochodzenia gdynianinem. Po wielu latach pracy w przemyśle elektronicznym, z tego 20 lat w międzynarodowym koncernie w Singapurze, od roku 2005 oddaje się swej pasji fotografowania. Przez wiele lat przemierzał kraje Azji Południowo Wschodniej, Indie, Nepal i Tybet, starając się uchwycić w fotografii uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, bez względu na religijną przynależność. Jest autorem albumów The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum i Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość (Boni Libri, Lublin 2021, 2022).