20 czerwca 2018

Aktywna kolejka kolej na rower – rower na kolejce

Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza na wakacyjne wycieczki z cyklu Aktywna kolejka „Kolej na rower – rower na kolejce”.

Już 30.06.2018 r. (sobota) o godz. 10.00 zapraszamy na pierwszą z wycieczek, która będzie nosiła nazwę „Z widokiem na jezioro”.

Startujemy Ełcką Koleją Wąskotorową do Sypitek, gdzie przesiadamy się na rowery i jedziemy…

Trasa będzie przebiegała następująco: Sypitki – Laski Małe – Brodowo – Giże – Koziki – Sordachy – Mrozy Wielkie – Ełk (ok. 25 km)

Zapraszamy na przejażdżkę wzdłuż południowego brzegu Jeziora Selmęt Wielki – perły Pojezierza Ełckiego. Selmęt Wielki to drugie największe, po Rajgrodzkim, jezioro regionu. Wzdłuż jego brzegów rozciągają się malowniczo położone mazurskie wsie z zachowaną przedwojenną zabudową i dającym ukojenie cieniem alei drzew. Aleje drzew to jeden z charakterystycznych elementów krajobrazu Mazur. Trasa bogata jest w piękne krajobrazy z widokiem na ww. Jezioro Selmęt Wielki. W Laskach Małych zobaczymy odejście „wąskotorówki” na Zawady-Tworki (J. Rajgrodzkie).

Trasa jest dość krótka, zapraszamy wszystkich chętnych (niezależnie od stopnia zaawansowania sportowego) do wzięcia udziału. Zapraszamy również dzieci – w ubiegłym roku nasza najmłodsza uczestniczka miała 9 lat i świetnie sobie poradziła z trasą o długości 35 km!!! Najważniejsze są chęci, z resztą sobie poradzimy. Nasi przewodnicy nikogo nie zostawiają i dostosowują tempo jazdy do wszystkich uczestników. :-)

  • Ilość miejsc ograniczona – zapraszamy do zapisów!!!
  • Koszt: 20 zł od uczestnika (opłata w kasie EKW do 28.06.2018 r.)
  • Zapisy i informacje: 87 732 02 83,
  • Regulamin wycieczek dostępny na dole strony

Bedzie naprawdę ciekawie. Zapraszamy.

Regulamin wycieczek rowerowych 2018r