19 lipca 2019

Aktywna kolejka – III wycieczka kolejowo-rowerowa: „I wojna światowa na Mazurach”

Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza na kolejną edycję
Aktywnej Kolejki. Kolej na Rower – Rower na Kolejce

III wycieczka kolejowo-rowerowa
„I wojna światowa na Mazurach”

już 27 lipca 2019 r.

Start: stacja Ełk Wąskotorowy | godz. 10.00
Bilet: 20 zł od uczestnika | Liczba miejsc ograniczona!

Bilety do kupienia w kasie Muzeum Historycznego w Ełku lub online: https://bilety.muzeum.elk.pl/

Trasa: Sypitki – Kucze – Stacze – Romoty – Borzymy – Romanowo – Kucze – Sypitki – Laski Małe – Giże – Kałęczyny – Regielnica – Ełk Szyba (ok. 35 km, ok. 5 godz.)

Trasa wycieczki biegnie urokliwymi zakątkami Pojezierza Ełckiego. Spokój starych mazurskich wsi oraz pamiątki po ich dawnych mieszkańcach pozwolą przenieść się w czasie i poznać historię regionu. Podczas wycieczki zobaczymy jaćwieskie grodziska, przedwojenną zabudowę mazurskich wsi oraz charakterystyczne dla regionu cmentarze z czasów I wojny światowej (Romoty, Borzymy), a także dawny cmentarz ewangelicki. Towarzyszyć nam będzie rzeka Małkiń i rzeka Przepiórka i ich malownicze doliny. Tuż obok królować będzie Jezioro Rajgrodzkie ze swoimi licznymi odnogami.