08 lipca 2022

Pociąg do Kultury: Estera Drzymkowska Quartet

Już 20 lipca kolejny w tym sezonie przejazd kolejką wąskotorową połączony z koncertem w Sypitkach!

POCIĄG DO KULTURY 2022

W programie:

PRZEJAZD kolejką:

• odjazd z Ełku do Sypitek | godz. 19.10
  • odjazd z Sypitek do Ełku | godz. 21.10

KONCERT | stacja Sypitki | godz. 20.00

ESTERA DRZYMKOWSKA QUARTET

Polski folk, głęboko zakorzeniony w naszej słowiańskiej kulturze, wciąż zachwyca swą skomplikowaną melodią i tekstami stanowiącymi kolebkę ojczystego języka. Tym razem będą mieli Państwo szansę usłyszeć znane i niezwykle wybitne utwory kultury folklorystycznej w nowym, jazzowym wydaniu, jak również wiele innych polskich utworów wpisujących się w klimat folku oraz muzyki poważnej. W ramach repertuaru będzie można usłyszeć mniej i bardziej znane, przepiękne pieśni ludowe w jazzowych aranżacjach, takie jak „Kądziołeczka”, „Dwa serduszka” czy „Lipka”. Wszystko to zapewnią znakomici muzycy w składzie:

Estera Drzymkowska – wokal
Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W 2012 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Ełku w klasie skrzypiec. Do jej sukcesów można zaliczyć m.in. zajęcie trzeciego miejsca w Wojewódzkim Konkursie Piosenki, Poezji i Prozy Francuskiej w Nidzicy. Znana również z różnych projektów muzycznych takich jak: Folkowo-jazzowe inspiracje, Lubię Wracać Tam Gdzie Byłem, Swinging Ełk oraz innych wydarzeń okolicznościowych. W 2019 roku uzyskała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Ełku w zakresie śpiew. Aktualnie rozwija się jako trener i instruktor wokalny.

Adam Starowicz – kontrabas
Kontrabasista, gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. Uczestnik i organizator wielu koncertów z licznymi artystami polskiej sceny muzycznej, zdobywca I nagrody na festiwalu Hosanna w Siedlcach z zespołem Soul Eyes, laureat konkursu Impresje artystyczne Śpiewające Obrazy w Mrągowie, uczestnik konkursów Tarnów Jazz Contest oraz Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. Współpracował z telewizją Polsat jako uczestnik w podkładzie muzycznym do programu SuperDzieciak, a także z Teatrem Polskim i Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. Członek wielu prężnie działających zespołów muzycznych, muzyk sesyjny oraz pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Tymoteusz Ławrukajtis – pianino
Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Ełku oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu jazzowego Krzysztofa Herdzina.
Aktualnie jest członkiem zespołu Jazzalians w którym komponuje oraz gra na fortepianie. Od roku 2016 związany z wieloma instytucjami kulturalnymi w których realizuje różnego rodzaju projekty edukacyjno-artystyczne. Aktualnie pracuje jako akompaniator na wydziale sztuki na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim.

Gabriel Antoniak – perkusja
Perkusista i pianista pochodzący z Podlasia. Brał udział w wielu mazurskich i podlaskich projektach jazzowych. Wielokrotny uczestnik Warsztatów Jazzowych w Puławach i Chodzieży. Studiuje perkusję jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach.

BILETY na POCIĄG DO KULTURY: 35 zł normalny | 20 zł ulgowy* | dzieci do lat 5 bezpłatnie

*dzieci i młodzież w wieku szkolnym, studenci, emeryci i renciści, kombatanci, weterani wojenni, osoby niepełnosprawne I i II grupy oraz inwalidzi (za okazaniem stosownej legitymacji)

Bilety do kupienia w kasie Muzeum lub online: TUTAJ!

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona!

Sponsorem Pociągu do Kultury została firma KOMA Sp. z o.o. Sp.k.