27 maja 2020

30. lat samorządności – historia pierwszego demokratycznie wybranego samorządu ełckiego

W dniu dzisiejszym przypada 30. rocznica pierwszych wolnych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 r.

Z tej okazji Muzeum Historyczne w Ełku przygotowało we współpracy z Archiwum Państwowym w Suwałkach Oddział w Ełku film edukacyjny, który przedstawia historię pierwszego demokratycznie wybranego samorządu ełckiego w kontekście historii transformacji systemowej po roku 1989. Swoimi wspomnieniami z tamtego okresu dzieli się w nim Andrzej Zdanowski, w latach 1990-1994 wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ełku i delegat do Sejmiku Samorządowego Województwa Suwalskiego.

Muzeum Historyczne w Ełku składa serdeczne podziękowania Archiwum Państwowemu w Suwałkach Oddział w Ełku za udostępnienie ciekawych materiałów oraz Panu Andrzejowi Zdanowskiemu za udostępnienie materiałów z kampanii wyborczej do wyborów samorządowych w 1990 r. oraz podzielenie się swoimi wspomnieniami z tamtego okresu.