10 maja 2019

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Historycznym w Ełku

cyt. ze strony https://dniotwarte.eu/o-akcji

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce.

VI akcji DOFE w tym roku będą towarzyszyły obchody 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenia takie jak koncerty, pikniki i kina letnie będą jednymi z wielu elementów hucznych obchodów 15 lat w Unii Europejskiej, a weekend z DOFE stanie się ich zwieńczeniem. Już po raz szósty beneficjenci otworzą swoje drzwi dla tysięcy odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi.

Od 10 do 12 maja wszyscy zainteresowani akcją DOFE, będą mogli zobaczyć, dotknąć i poznać projekty naszych polskich beneficjentów, którzy zaoferują zniżkowe lub darmowe wejścia do swoich placówek. Weekend DOFE jest największym wydarzeniem prezentującym projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

W ramach tegorocznej akcji odbędzie się wiele wydarzeń w każdym regionie Polski. Autorzy projektów umożliwią zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych, zaproponują wycieczki lub warsztaty na terenie swojej placówki. Sprawdź co kryje Twoja Okolica!

Bądźcie z nami od 10 do 12 maja 2019 roku!

POZNAJ MUZEUM HISTORYCZNE W EŁKU

Zapraszamy do Muzeum Historycznego w Ełku, ul. Wąski Tor 1

10 MAJA

10:00 – 11:00

Poznaj Muzeum Historyczne w Ełku

Spotykamy się z Wami przed wejściem do Muzeum. Czekamy na Ciebie z przewodnikiem.

13:00 – 14:00

Poznaj Muzeum Historyczne w Ełku

16:00 – 17:00

Chcesz się dowiedzieć, jak się rozwijał sport w okresie powojennym i jak ełccy piłkarze walczyli o drugą ligę?Oprowadzimy Ciebie po wystawie „Sport w powojennym Ełku 1945-1956”.
Czekamy na wszystkich chętnych w sali wystawowej Muzeum Historycznego w Ełku.

18:00 – 19:30

Co ma wspólnego starożytny Egipt z Piramidą w Rapie?
Zapraszamy na wykład dr. Jerzego Łapo z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie „Piramida w Rapie i jej mieszkańcy”.
Wykład bezpłatny

11 MAJA

Czy archeolog wykopuje dinozaury?
Sobotni Poranek w Muzeum zaprasza wszystkich chętnych na ciekawy wykład i warsztaty
Wcześniej zarezerwuj miejsce pod nr. tel.87 7320283.
Wejście bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona