20 lipca 2018

Aktywna kolejka kolej na rower – rower na kolejce – „W dorzeczu Legi”

Muzeum Historyczne w Ełku zaprasza na wakacyjne wycieczki z cyklu Aktywna kolejka „Kolej na rower – rower na kolejce”.

28.07.2018 r. (sobota) o godz. 10.00 zapraszamy na kolejną z wycieczek, która będzie nosiła nazwę „W dorzeczu Legi”.

Startujemy Ełcką Koleją Wąskotorową do Sypitek, gdzie przesiadamy się na rowery i jedziemy…

Trasa: Sypitki – Kucze – Stacze – Pisanica – Łoje – Laski Wielkie – Sędki – Lega – Ełk (ok. 35 km)

Planowany powrót do Ełku ok. godz. 16.30.

Trasa wycieczki biegnie urokliwymi zakątkami Pojezierza Ełckiego. Towarzyszyć nam będą malownicze doliny większych i mniejszych rzek, zapach zielonych lasów, urzekające krajobrazy na czele z niepowtarzalnym widokiem na Jezioro Selmęt Wielki. Spokój starych mazurskich wsi oraz pamiątki po ich dawnych mieszkańcach pozwolą przenieść się w czasie i poznać historię regionu.

Atrakcje i zabytki na trasie:
* Przedwojenna zabudowa mazurskich wsi
* Rzeka Małkiń, rz. Skupka, rz. Pietraska, rz. Lega oraz ich doliny
* Ełcka Kolej Wąskotorowa – odcinek Pisanica-Romanowo
* Jezioro Selmęt Wielki – perła Pojezierza Ełckiego
* Pisanica – kościół, cmentarz wojenny, cegielnia
* Lega – XIX-wieczny park dworski, jaćwieskie grodzisko, dawne zabudowania dworskie

• Ilość miejsc ograniczona!
  • Koszt: 20 zł od uczestnika (opłata w kasie EKW do 26.07.2018 r.)
  • Zapisy i informacje: 87 732 02 83
  • Regulamin wycieczek dostępny na dole strony.

Będzie naprawdę ciekawie. Zapraszamy!

Regulamin wycieczek rowerowych 2018r

oświadczenie-na-wycieczkę-rowerową 2018